Edukacja / EducationPomoc socjalna / Income Zdrowie / Health
Instagram Facebook Linkedin Twitter Youtube

Spektakl w siedzibie firmy John Deere

Od sierpnia 2017r. we współpracy z polskim oddziałem firmy John Deere kontynuujemy realizację projektu “Młodzi Zdolni” skierowanego do dzieci i młodzieży z okolic Tarnowa Podgórnego. Głównym założeniem projektu jest wdrożenie programu edukacyjnego w Liceum Ogólnokształcącemu im. Powstańców Wielkopolskich w Tarnowie Podgórnym.

Część edukacyjna składa się ze szkoleń i warsztatów związanych z doskonaleniem języka angielskiego, nauki i przygotowaniem uczniów do egzaminów. Część społeczna polega na doskonaleniu umiejętności społecznych, treningach autoprezentacji.

Ponadto celem programu jest umożliwienie pracownikom firmy John Deere włączanie się w wolontariat. Wydarzeniem inicjującym współpracę szkoły z firmą było zorganizowanie spektaklu dla pracowników firmy. Spektakl pt. „Mąż zmarł, ale już mu lepiej” Izabeli Degórskiej odbył się 24 października 2017r. w siedzibie firmy John Deere. W warstwie metaforycznej spektakl licealistów z Tarnowa Podgórnego, to gorzka refleksja nad współczesnością, nad słabościami ludzi, którzy dla sławy, pieniędzy gotowi są sprzedać własne emocje, bliskich. To również opowieść obnażająca bezduszność mediów, nieustannie szukających sensacji. „Mąż zmarł, ale już mu lepiej” to tekst skrzący się humorem, operujący błyskotliwymi dialogami. Komedia, która bawi, mimo problematyki w niej zawartej.

Spektakl bardzo podobał się pracownikom firmy John Deere. Mogli odczuć, że wpływają na rozwój młodzieży i kształtują ich osobowość.

W sierpniu 2018 roku Fundacja United Way Polska połączyła się z Fundacją Znajdź Pomoc.
Aktualna strona internetowa Fundacji wygaśnie w dniu potwierdzenia nowego wpisu organizacji do KRS.
Zachęcamy do odwiedzenia nowej strony: www.znajdzpomoc.pl

—————

In August 2018, the United Way Polska Foundation merged with the Find Help Foundation.
The current Foundation website will expire on the day of confirmation of the new organization entry to the National Court Register.
We encourage you to visit the new website: www.znajdzpomoc.pl

Wesprzyj -GIVE