Edukacja / EducationPomoc socjalna / Income Zdrowie / Health
Instagram Facebook Linkedin Twitter Youtube

Projekt „Dzieci z Pasją 2.0”

31 października w Stowarzyszeniu Serduszko dla Dzieci odbyły się warsztaty artystyczne realizowane w ramach projektu “Dzieci z Pasją 2.0”. Projekt jest kontynuacją projektu “Dzieci z pasją”, realizowanego przez Fundację United Way Poland przy wsparciu firmy Société Générale. Ideą projektu jest zaproponowanie dzieciom z rodzin wieloproblemowych atrakcyjnej oferty zajęć edukacyjnych, sportowych i kulturalnych, która przyczyni się do rozwoju ich zainteresowań, wzrostu poczucia własnej wartości, wrażliwości na innych i świadomości otaczającego świata.

Na wstępie streetworkerki przygotowały dla dzieci prezentację multimedialną, dotyczącą życia w Tanzanii i malarstwa „tingatinga”. Dzieci aktywnie uczestniczyły w prezentacji, odpowiadając na pytania z wiedzy o Afryce i co im się z nią kojarzy. Po części wprowadzającej odbyły się warsztaty plastyczne z malarstwa „tingatinga”. Dzieci namalowały barwne obrazy zwierząt afrykańskich: żyrafy, słonie, bawoły, lwy, zebry i antylopy. Po zajęciach był czas na poczęstunek oraz gry i zabawy Halloweenowe. Na koniec każde dziecko otrzymało upominek w formie artykułów malarskich i artystycznych.

Serdecznie dziękujemy przybyłym Pracownikom firmy Société Générale za zaangażowanie się w pomoc podczas warsztatów malarskich i zajęć dla dzieci. Wielkie podziękowania składamy również Stowarzyszeniu Serduszko dla Dzieci, które od początku wspierało nas w organizacji tego wydarzenia.

Wesprzyj -GIVE