Edukacja / EducationPomoc socjalna / Income Zdrowie / Health
Instagram Facebook Linkedin Twitter Youtube

PRACOWNICY COLGATE-PALMOLIVE DLA REVITY

7 września pracownicy firmy Colgate-Palmolive Poland i Colgate-Palmolive Services wzięli udział w akcji wolontariatu dla Fundacji „Revita”, która prowadzi ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny dla dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną w Otwocku. W Ośrodku przebywają osoby w wieku 30-60 lat, wymagające ciągłej opieki.

Dzień wolontariatu rozpoczęliśmy od krótkiego wprowadzenia Kierowniczki placówki na temat prowadzonych  działań terapeutycznych i wychowawczych. Dzięki temu pracownicy mogli dowiedzieć się więcej o jego  funkcjonowaniu, poznać podopiecznych i zintegrować się z nimi.

Pomimo, że tego roku aura pogodowa nie sprzyjała wydarzeniu, zapału nie brakowało! Wszyscy pracownicy wbrew trudnościom ochoczo zabrali się do pracy. Rozpoczęliśmy od zajęć artystycznych, w których uczestniczyli również podopieczni placówki. Wspólnymi siłami wykonaliśmy obrazy malarskie w technice akrylowej lanej na płótnie. Powstały nieoczekiwane i jedyne w swoim rodzaju efekty. Zadanie sprawiło mnóstwo radości i wyzwoliło twórcze zapędy wolontariuszy. Kolejnym zaplanowanym działaniem były prace ogrodnicze. Wolontariusze posadzili wrzosy wzdłuż ścieżki prowadzącej do głównego wejścia budynku i powiększyli klomby o nowe nasadzenia kwiatów oraz krzewów owocowych i ozdobnych.

Aktualnie trwają prace nad wymianą przeciekającej blachodachówki w wiacie ogrodowej na terenie Ośrodka. Jest to miejsce, w którym w okresie letnim podopieczni odpoczywają, spożywają posiłki i uspołeczniają się. Zakupiono także nowe ławy ogrodowe, które będą spełniały funkcje relaksacyjną. Działanie to możliwe było dzięki wsparciu finansowemu firmy Colgate-Palmolive. Ponadto firma bezpłatnie przekazała środki higieniczno-kosmetyczne na rzecz podopiecznych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom firmy Colgate-Palmolive za sumienną i rzetelną pracę oraz ogromną troskę o drugiego człowieka. Dobrze wypełnione działania przyniosły wspaniałe efekty, które możemy zrelacjonować w umieszczonej poniżej galerii zdjęć.

Wesprzyj -GIVE