Edukacja / EducationPomoc socjalna / Income Zdrowie / Health
Instagram Facebook Linkedin Twitter Youtube

Potrzebuję wsparcia

Osoby z niepełnosprawnością

Jeśli potrzebujesz wsparcia psychologicznego lub prawniczego, chciałbyś skorzystać z pomocy doradcy zawodowego lub konsultanta przeciwdziałania przemocy w rodzinie, potrzebujesz wsparcia informacyjnego lub chcesz starać się o uzyskanie orzeczenia o niepełnosprawności, zgłoś się do nas, zadzwoń pod numer telefonu 22 621 28 09 lub skontaktuj się z nami mailowo: poradnia@unitedway.pl

Zapraszamy !


Rodzice i opiekunowie

Jeśli masz trudności w relacjach rodzinnych, z partnerem, rodzicami czy z dzieckiem, zapraszamy. Pomożemy ci zlokalizować główny problem, podpowiemy, jak radzić sobie z trudnymi emocjami. Zapraszamy również w sytuacjach, gdy dziecko sprawia trudności wychowawcze i szkolne.

Zapisy pod numerem telefonu 22 621 28 09 lub pod adresem email : poradnia@unitedway.pl

Zapraszamy!


Dzieci i młodzież

Jeśli masz trudności w relacjach rodzinnych, z rówieśnikami lub po prostu chcesz z kimś porozmawiać, zapraszamy. Pomożemy Ci zlokalizować główny problem, podpowiemy, jak radzić sobie z trudnymi emocjami.

Zapisy pod numerem telefonu 22 621 28 09 lub pod adresem email : poradnia@unitedway.pl

Zapraszamy!


Osoby, które straciły pracę

Sytuacja utraty pracy jest zazwyczaj niezwykle trudna. Szczególnie, jeżeli jej przyczyną jest zwolnienie przez pracodawcę w najmniej spodziewanym momencie. Jednak i taka sytuacja może oznaczać rozpoczęcie nowego, lepszego etapu w życiu. Jakie powinny być Twoje pierwsze kroki, gdy stracisz pracę?

 1. – Zarejestruj się w Urzędzie Pracy.
 2. – Zastanów się w jakiej branży, na jakim stanowisku chciałbyś pracować, jakie masz kompetencje, skąd możesz pozyskać wiedzę na temat wolnych miejsc pracy.
 3. – Szukaj ofert spełniających Twoje wymagania: zacznij od znajomych. To najszybszy sposób szukania pracy. Nie wstydź się tego, że straciłeś pracę. Mówiąc o tym głośno i otwarcie, jest większa szansa, że znajdziesz nowe miejsce zatrudnienia.
 4. – Śledź ogłoszenia na portalach internetowych, w gazetach, wytypuj firmy, w których chciałbyś pracować i sprawdź na ich stronach internetowych, jakie możliwości zatrudnienia są w nich oferowane.
 5. – Przygotuj dokumenty aplikacyjne: CV i list motywacyjny.
 6. – Czytaj dokładnie ogłoszenia, zwracaj uwagę na informacje dodatkowe, które powinieneś zamieścić w treści maila, pamiętaj o formalnym stylu wysyłanych wiadomości.

Kolejnym etapem szukania pracy, będą rozmowy kwalifikacyjne. Jeżeli potrzebujesz pomocy w przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych, chciałbyś porozmawiać o procesie rekrutacyjnym, przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, skonsultować się z doradcą zawodowym, zadzwoń pod numer 22 621 28 09 lub wyślij wiadomość na adres poradnia@unitedway.pl Zapraszamy!


Osoby doznające przemocy w rodzinie

„Przemoc w rodzinie to zamierzone i wykorzystujące przewagę sił działanie skierowane przeciw członkowi rodziny, które narusza prawa i dobra osobiste, powodując cierpienie i szkody.”

Jerzy Mellibruda

 • – Co 40 sekund jakaś kobieta doświadcza aktów przemocy,
 • – Co 2,5 doby, ginie kobieta z powodu „nieporozumień rodzinnych”,
 • – Co 7 minut ktoś zgłasza na Policję fakt przemocy w rodzinie,
 • – 6% kobiet w wieku 16-60 lat co roku doznaje przemocy (czyli ok. 800 tys.),
 • – Co druga udawała się po pomoc lekarską,
 • – Co szósta wymagała hospitalizacji z powodu doznanej przemocy.

Tylko 30% kobiet zgłasza organom ścigania fakt doznanej przemocy.

(oprac. prof. Beata Gruszczyńska, Katedra Kryminologii i Polityki Kryminalnej, UW)

Pamiętaj, przemoc w Polsce jest karana z kodeksu karnego!

Jeśli doznajesz przemocy ze strony partnera lub bliskich, masz już tego dość, nie wiesz jakie kroki powinieneś teraz podjąć?

Zgłoś się do nas, zapisz się pod numerem telefonu 22 621 28 09 lub adresem mailowym poradnia@unitedway.pl do konsultanta przeciwdziałania przemocy w rodzinie.


Osoby starsze

Jeśli masz trudności w życiu osobistym, potrzebujesz wsparcia informacyjnego, socjalnego, psychologicznego, prawniczego lub chcesz podjąć się wolontariatu na rzecz innych, skontaktuj się z nami pod numerem telefonu 22 621 28 09 lub wyślij maila na adres poradnia@unitedway.pl

Zapraszamy!


Osoby chore

Wiadomość o chorobie dla większości z pacjentów jest rozpoczęciem nowego, trudnego etapu – okupionego zarówno bólem fizycznym, jak i psychicznym – brakiem stabilności oraz bezpieczeństwa. Pacjenci potrzebują zatem profesjonalnego wsparcia psychologicznego i społecznego w pokonywaniu przeciwności. Należy pamiętać też o tym, że choroba nowotworowa nie jest tylko problemem jednostki, a chorobą całej rodziny. Rodzina w większości przypadków mierzy się z koniecznością opieki nad swoim bliskim, dlatego tak niezmiernie ważna jest świadomość, w jaki sposób zapewnić komfort psychiczny i fizyczny osobie chorej, a jednocześnie radzić sobie ze stresem i obciążeniem, które towarzyszą opiekunom każdego dnia.

Jeśli potrzebujesz wsparcia psychologicznego lub prawniczego zadzwoń do nas 22 621 28 09 lub skontaktuj się z nami mailowo poradnia@unitedway.pl

Wesprzyj -GIVE