Osoby z niepełnosprawnością

Jeśli potrzebujesz wsparcia psychologicznego lub prawniczego, chciałbyś skorzystać z pomocy doradcy zawodowego lub konsultanta przeciwdziałania przemocy w rodzinie, potrzebujesz wsparcia informacyjnego lub chcesz starać się o uzyskanie orzeczenia o niepełnosprawności, zgłoś się do nas, zadzwoń pod numer telefonu 22 621 28 09 lub skontaktuj się z nami mailowo: poradnia@unitedway.pl

Zapraszamy !

Dzieci i młodzież

Jeśli masz trudności w relacjach rodzinnych, z rówieśnikami lub po prostu chcesz z kimś porozmawiać, zapraszamy. Pomożemy Ci zlokalizować główny problem, podpowiemy, jak radzić sobie z trudnymi emocjami.

Zapisy pod numerem telefonu 22 621 28 09 lub pod adresem email : poradnia@unitedway.pl

Zapraszamy!

Osoby, które straciły pracę

Sytuacja utraty pracy jest zazwyczaj niezwykle trudna. Szczególnie, jeżeli jej przyczyną jest zwolnienie przez pracodawcę w najmniej spodziewanym momencie. Jednak i taka sytuacja może oznaczać rozpoczęcie nowego, lepszego etapu w życiu. Jakie powinny być Twoje pierwsze kroki, gdy stracisz pracę?

  1. Zarejestruj się w Urzędzie Pracy.
  2. Zastanów się w jakiej branży, na jakim stanowisku chciałbyś pracować, jakie masz kompetencje, skąd możesz pozyskać wiedzę na temat wolnych miejsc pracy.
  3. Szukaj ofert spełniających Twoje wymagania: zacznij od znajomych. To najszybszy sposób szukania pracy. Nie wstydź się tego, że straciłeś pracę. Mówiąc o tym głośno i otwarcie, jest większa szansa, że znajdziesz nowe miejsce zatrudnienia.
  4. Śledź ogłoszenia na portalach internetowych, w gazetach, wytypuj firmy, w których chciałbyś pracować i sprawdź na ich stronach internetowych, jakie możliwości zatrudnienia są w nich oferowane.
  5. Przygotuj dokumenty aplikacyjne: CV i list motywacyjny.
  6. Czytaj dokładnie ogłoszenia, zwracaj uwagę na informacje dodatkowe, które powinieneś zamieścić w treści maila, pamiętaj o formalnym stylu wysyłanych wiadomości.

Kolejnym etapem szukania pracy, będą rozmowy kwalifikacyjne. Jeżeli potrzebujesz pomocy w przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych, chciałbyś porozmawiać o procesie rekrutacyjnym, przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, skonsultować się z doradcą zawodowym, zadzwoń pod numer 22 621 28 09 lub wyślij wiadomość na adres poradnia@unitedway.pl Zapraszamy!

Osoby starsze

Jeśli masz trudności w życiu osobistym, potrzebujesz wsparcia informacyjnego, socjalnego, psychologicznego, prawniczego lub chcesz podjąć się wolontariatu na rzecz innych, skontaktuj się z nami pod numerem telefonu 22 621 28 09 lub wyślij maila na adres poradnia@unitedway.pl

Zapraszamy!

Osoby chore

Wiadomość o chorobie dla większości z pacjentów jest rozpoczęciem nowego, trudnego etapu – okupionego zarówno bólem fizycznym, jak i psychicznym – brakiem stabilności oraz bezpieczeństwa. Pacjenci potrzebują zatem profesjonalnego wsparcia psychologicznego i społecznego w pokonywaniu przeciwności. Należy pamiętać też o tym, że choroba nowotworowa nie jest tylko problemem jednostki, a chorobą całej rodziny. Rodzina w większości przypadków mierzy się z koniecznością opieki nad swoim bliskim, dlatego tak niezmiernie ważna jest świadomość, w jaki sposób zapewnić komfort psychiczny i fizyczny osobie chorej, a jednocześnie radzić sobie ze stresem i obciążeniem, które towarzyszą opiekunom każdego dnia.

Jeśli potrzebujesz wsparcia psychologicznego lub prawniczego zadzwoń do nas 22 621 28 09 lub skontaktuj się z nami mailowo poradnia@unitedway.pl