Edukacja / EducationPomoc socjalna / Income Zdrowie / Health
Instagram Facebook Linkedin Twitter Youtube

Pomoc dla Alberta

Albert jeszcze do niedawna był zdrowym i pełnym energii chłopcem. Jak każdy 12-latek uwielbiał jeździć na rowerze, grać w piłkę nożną czy biegać z bratem i kolegami. Niestety latem tego roku zaczęły towarzyszyć mu niepokojące objawy. Nagle zaczął odczuwać bóle kości, powłóczyć nogami i tracić równowagę.  Diagnoza lekarska była druzgocąca. Chłopiec dowiedział się, że cierpi na Mięsaka Ewinga. Jest to złośliwy nowotwór kości, najczęściej atakujący dzieci.

Teraz Albert musi być pod stałą opieką gdyż ma trudności z poruszaniem się i samodzielnym funkcjonowaniem. Opiekuje się nim mama, a jedynym  żywicielem rodziny został tata dzieci.

W tej sytuacji pokrycie kosztów leczenia, zakupu odżywek i rehabilitacji przekracza możliwości finansowe rodziny chłopca. Leczenie Alberta odbywać będzie się w Warszawskim Instytucie Matki i Dziecka, co wiąże się z częstymi podróżami z jego rodzinnego miasta Poznania. Co dwa tygodnie  będzie poddawany chemioterapii. Dodatkowym kosztem jest, konieczne w zaistniałej sytuacji, nauczanie indywidualne w domu.

Zwracamy się do Państwa o pomoc w uzbieraniu 100 tys. złotych, aby zabezpieczyć środki na pokrycie kosztów związanych z leczeniem w ciągu najbliższego roku.

Jeśli chcesz wesprzeć Alberta w jego walce o zdrowie, możesz wpłacić darowiznę na subkonto udostępnione przez Fundację United Way Polska:

06 1950 0001 2006 0014 8533 0003 z dopiskiem „darowizna dla Alberta”

Wesprzyj -GIVE