Edukacja / EducationPomoc socjalna / Income Zdrowie / Health
Instagram Facebook Linkedin Twitter Youtube

Mikołaj w Helenowie-magiczne święta!

14 grudnia w Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki Towarzystwa Przyjaciół Dzieci HELENÓW odbyło się wyjątkowe spotkanie świąteczne. Wzięli w nim udział gimnazjaliści z GJB Gimnazjum Joanny Białobrzeskiej w Warszawie, wolontariusze z firmy Funiversity oraz pracownicy Fundacji United Way Polska.

Spotkanie rozpoczęliśmy od koncertu kolęd w wykonaniu zespołu młodzieży z Gimnazjum Joanny Białobrzeskiej. Po wspólnym śpiewaniu nadszedł czas na pokaz naukowy, który przeprowadził Mikołaj z Funiversity. Na tę okazję przygotował fascynujące magiczne eksperymenty. W czasie tych zajęć dzieci same wykonały sztuczki, które mają naukowe wyjaśnienie. Mikołaj był naprawdę świetny i bardzo podobał się dzieciom. Po pokazie dzieci i młodzież wzięły udział w naukowych warsztatach świątecznych.  Wykorzystały właściwości polimerów, aby stworzyć niesamowitą, oryginalną i bardzo ładną świąteczną dekorację. Każde dziecko wykonało bombkę ze śniegiem, którą mogło powiesić na choince, bez obaw, że się roztopi. Dodatkowo przygotowano kolorowy łańcuch, który udekorował choinkę w placówce. We wszystkich pracach manualnych pomagali pomocnicy Świętego Mikołaja – dzielni gimnazjaliści. Na koniec nadszedł czas na rozdawanie prezentów. Każde dziecko otrzymało gry planszowe, własnoręcznie wykonane przez młodzież notatniki i kartki świąteczne oraz słodkości. Podarunki sprawiły dzieciom ogromną radość.

Składamy serdeczne podziękowania dla Wszystkich zaangażowanych w akcję, darczyńców i sponsorów: firmie Funiversity, firmie Jawa (Producentowi Gier Planszowych), młodzieży i kadrze pedagogicznej z GJB Gimnazjum Joanny Białobrzeskiej oraz Paniom: Aldonie Racławskiej i Agnieszce Gagatnickiej. Dzięki Wam spełniły się marzenia dzieci!

Zachęcamy do obejrzenia relacji fotograficznej 🙂

Wesprzyj -GIVE