Edukacja / EducationPomoc socjalna / Income Zdrowie / Health
Instagram Facebook Linkedin Twitter Youtube

Mikołaj w Helenowie-magiczne święta!

14 grudnia w Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki Towarzystwa Przyjaciół Dzieci HELENÓW odbyło się wyjątkowe spotkanie świąteczne. Wzięli w nim udział gimnazjaliści z GJB Gimnazjum Joanny Białobrzeskiej w Warszawie, wolontariusze z firmy Funiversity oraz pracownicy Fundacji United Way Polska.

Spotkanie rozpoczęliśmy od koncertu kolęd w wykonaniu zespołu młodzieży z Gimnazjum Joanny Białobrzeskiej. Po wspólnym śpiewaniu nadszedł czas na pokaz naukowy, który przeprowadził Mikołaj z Funiversity. Na tę okazję przygotował fascynujące magiczne eksperymenty. W czasie tych zajęć dzieci same wykonały sztuczki, które mają naukowe wyjaśnienie. Mikołaj był naprawdę świetny i bardzo podobał się dzieciom. Po pokazie dzieci i młodzież wzięły udział w naukowych warsztatach świątecznych.  Wykorzystały właściwości polimerów, aby stworzyć niesamowitą, oryginalną i bardzo ładną świąteczną dekorację. Każde dziecko wykonało bombkę ze śniegiem, którą mogło powiesić na choince, bez obaw, że się roztopi. Dodatkowo przygotowano kolorowy łańcuch, który udekorował choinkę w placówce. We wszystkich pracach manualnych pomagali pomocnicy Świętego Mikołaja – dzielni gimnazjaliści. Na koniec nadszedł czas na rozdawanie prezentów. Każde dziecko otrzymało gry planszowe, własnoręcznie wykonane przez młodzież notatniki i kartki świąteczne oraz słodkości. Podarunki sprawiły dzieciom ogromną radość.

Składamy serdeczne podziękowania dla Wszystkich zaangażowanych w akcję, darczyńców i sponsorów: firmie Funiversity, firmie Jawa (Producentowi Gier Planszowych), młodzieży i kadrze pedagogicznej z GJB Gimnazjum Joanny Białobrzeskiej oraz Paniom: Aldonie Racławskiej i Agnieszce Gagatnickiej. Dzięki Wam spełniły się marzenia dzieci!

Zachęcamy do obejrzenia relacji fotograficznej 🙂

W sierpniu 2018 roku Fundacja United Way Polska połączyła się z Fundacją Znajdź Pomoc.
Aktualna strona internetowa Fundacji wygaśnie w dniu potwierdzenia nowego wpisu organizacji do KRS.
Zachęcamy do odwiedzenia nowej strony: www.znajdzpomoc.pl

—————

In August 2018, the United Way Polska Foundation merged with the Find Help Foundation.
The current Foundation website will expire on the day of confirmation of the new organization entry to the National Court Register.
We encourage you to visit the new website: www.znajdzpomoc.pl

Wesprzyj -GIVE