Edukacja / EducationPomoc socjalna / Income Zdrowie / Health
Instagram Facebook Linkedin Twitter Youtube

Gala Fundacji

W środę 17 grudnia w Teatrze Kamienica w Warszawie miała miejsce uroczysta Gala Fundacji „Wspólna Droga” United Way Polska podsumowująca działania ostatniego roku. Gala była dedykowana wszystkim przyjaciołom Fundacji i przede wszystkim laureatom ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Świat Nikiforów”.

Galę otworzył gospodarz Teatru Kamienica – Emilian Kamiński, który od lat wspiera teatralną twórczość osób niepełnosprawnych. Po prezentacji działań fundacji prowadzonej przez Maję Surowicz, Prezesa Zarządu, miała miejsce najbardziej oczekiwana część ceremonii: wręczenie nagród nagrodzonym artystom, ich instruktorom malarskim i warsztatom terapii zajęciowej. Nagrody to jak zawsze profesjonalne materiały plastyczne, które pozwolą artystom na dalsze rozwijanie ich talentów. Dodatkową nagrodą jest również udział w profesjonalnych warsztatach artystycznych odbywających się w dworku plenerowym Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Zobaczenie wszystkich artystów na scenie, niektórych uśmiechniętych i dumnych z sukcesu, innych po trosze zagubionych, było jednym z najbardziej wzruszających momentów Gali.

Kolejną częścią programu było nagrodzenie partnerów fundacji wspierających jej działania: wolontariuszy, firm partnerskich i organizacji pozarządowych. I wreszcie – długo oczekiwana aukcja pięciu obrazów z kolekcji Nikifory, poprowadzona jak zawsze z humorem przez Przewodniczącego Rady fundacji – Andrzeja Jonasa, redaktora naczelnego „The Warsaw Voice”.

Galę Fundacji uświetnił występ aktorów niepełnosprawnych z Teatru ON, którzy wystąpili w sztuce Antoniego Czechowa „Oświadczyny” i w świetnym monologu na temat szkodliwości palenia tytoniu.

Bardzo udane spotkanie sztuki malarskiej ze sztuką aktorską i możliwość wymiany wspólnych doświadczeń niewątpliwie pozostanie inspiracją do dalszych wspólnych działań. Pierwsze pomysły na nowe projekty pojawiły się praktycznie od razu podczas rozmów w kuluarach i przy podziwianiu ekspozycji nagrodzonych prac laureatów konkursu „Świat Nikiforów”.

 

  • Patryk

    zdrowych świąt bożego narodzenia składam wam całej fudacji wspólnej drogi spełnienia dużo marzeń i pragnień aby wasza fudacja była taka wspaniała i cudowna żeby wam mikołaj przyniósl tyle prezentów i że zawsze byliście zawsze uśmiechnięci za to was kocham i lubie bycie zawsze tacy sami pozdrawiam patryk szpak z bobrka wasz przyjaciel

  • Bernarda Gorczyczewska WTZ PSOUU Koło w Krośnie

    Chciałam w imieniu swoim, moich współpracowników oraz Pana Jarosława Barciaka bardzo serdecznie podziękować za wspaniałe przyjęcie, jakiego doznaliśmy w dniu uroczystej Gali (…). Przede wszystkim dziękuję za dostrzeżenie i wielokrotne nagradzanie talentu i zaangażowania Pana Jarosława Barciaka. (…) Dzięki Państwa staraniom tego dnia osoby niepełnosprawne mogły poczuć się wyróżnione, docenione. Otrzymały potężny zastrzyk optymizmu i motywacji do dalszej pracy. Jest to ważne dla Ich samostanowienia i poczucia godności. Jeszcze raz dziękując składam Wszystkim Państwu najserdeczniejsze życzenia świąteczno-noworoczne.

Wesprzyj -GIVE