Edukacja / EducationPomoc socjalna / Income Zdrowie / Health
Instagram Facebook Linkedin Twitter Youtube

Gala Fundacji

W środę 17 grudnia w Teatrze Kamienica w Warszawie miała miejsce uroczysta Gala Fundacji „Wspólna Droga” United Way Polska podsumowująca działania ostatniego roku. Gala była dedykowana wszystkim przyjaciołom Fundacji i przede wszystkim laureatom ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Świat Nikiforów”.

Galę otworzył gospodarz Teatru Kamienica – Emilian Kamiński, który od lat wspiera teatralną twórczość osób niepełnosprawnych. Po prezentacji działań fundacji prowadzonej przez Maję Surowicz, Prezesa Zarządu, miała miejsce najbardziej oczekiwana część ceremonii: wręczenie nagród nagrodzonym artystom, ich instruktorom malarskim i warsztatom terapii zajęciowej. Nagrody to jak zawsze profesjonalne materiały plastyczne, które pozwolą artystom na dalsze rozwijanie ich talentów. Dodatkową nagrodą jest również udział w profesjonalnych warsztatach artystycznych odbywających się w dworku plenerowym Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Zobaczenie wszystkich artystów na scenie, niektórych uśmiechniętych i dumnych z sukcesu, innych po trosze zagubionych, było jednym z najbardziej wzruszających momentów Gali.

Kolejną częścią programu było nagrodzenie partnerów fundacji wspierających jej działania: wolontariuszy, firm partnerskich i organizacji pozarządowych. I wreszcie – długo oczekiwana aukcja pięciu obrazów z kolekcji Nikifory, poprowadzona jak zawsze z humorem przez Przewodniczącego Rady fundacji – Andrzeja Jonasa, redaktora naczelnego „The Warsaw Voice”.

Galę Fundacji uświetnił występ aktorów niepełnosprawnych z Teatru ON, którzy wystąpili w sztuce Antoniego Czechowa „Oświadczyny” i w świetnym monologu na temat szkodliwości palenia tytoniu.

Bardzo udane spotkanie sztuki malarskiej ze sztuką aktorską i możliwość wymiany wspólnych doświadczeń niewątpliwie pozostanie inspiracją do dalszych wspólnych działań. Pierwsze pomysły na nowe projekty pojawiły się praktycznie od razu podczas rozmów w kuluarach i przy podziwianiu ekspozycji nagrodzonych prac laureatów konkursu „Świat Nikiforów”.

 

W sierpniu 2018 roku Fundacja United Way Polska połączyła się z Fundacją Znajdź Pomoc.
Aktualna strona internetowa Fundacji wygaśnie w dniu potwierdzenia nowego wpisu organizacji do KRS.
Zachęcamy do odwiedzenia nowej strony: www.znajdzpomoc.pl

—————

In August 2018, the United Way Polska Foundation merged with the Find Help Foundation.
The current Foundation website will expire on the day of confirmation of the new organization entry to the National Court Register.
We encourage you to visit the new website: www.znajdzpomoc.pl

Wesprzyj -GIVE