Edukacja / EducationPomoc socjalna / Income Zdrowie / Health
Instagram Facebook Linkedin Twitter Youtube

Co jest dobrym rozwiązaniem w pracy asystenta rodziny?

Na co dzień w pracy asystenta rodziny i streetworkera obserwuje naszych podopiecznych, czyli rodziny w trudnych sytuacjach życiowych, zmagające się z niedostatkiem, konfliktami, a czasem nawet przemocą. Z bólem patrzę na ich trudne sytuacje rodzinne, ale jako asystent, który ma wspierać ich pomocą, muszę odpowiadać w jaki sposób mogą wyjść z trudnej sytuacji i co możemy wspólnie zrobić, aby żyło im się lepiej.

Ona chce z nim być. On chce mieć wygodne życie i święty spokój. On nie lubi pracować, bo praca go męczy, czasem sobie coś „weźmie” czasem się „czegoś” napije dla odreagowania stresów, które ona swoimi oczekiwaniami generuje. Kiedy on jest w domu, ona krzyczy, ma do niego pretensje, awanturuje się, wyzywa. A dzieci słuchają, patrzą, boją się. Wyrastają w syndromie „nie mów, nie czuj, nie ufaj.”

Czemu ona go nie zostawi?

Bo chce, żeby dzieci miały ojca… sama też chce kogoś mieć.

Jakie jest rozwiązanie?

Co jest lepsze dla tych dzieci?

Mieszkać z samotną mamą, rozpaczającą po stracie konkubenta czy dorastać w domu pełnym wahań, awantur, przepraszania, kłócenia i godzenia się, wyzywania i przebaczania, obiecywanie, że już nigdy więcej? Czego dzieci potrzebują bardziej stabilizacji i poczucie bezpieczeństwa czy chwiejnego ojca w domu?

Z takimi dylematami spotykamy się na co dzień w naszej pracy…chociaż rozważamy wszystkie za i przeciw, konsultujemy kwestie z różnymi specjalistami, m.in. z psychologiem często zdarza się, że nie ma jednoznacznych odpowiedzi na pewne pytania…this-way-718660_960_720

 

 

W sierpniu 2018 roku Fundacja United Way Polska połączyła się z Fundacją Znajdź Pomoc.
Aktualna strona internetowa Fundacji wygaśnie w dniu potwierdzenia nowego wpisu organizacji do KRS.
Zachęcamy do odwiedzenia nowej strony: www.znajdzpomoc.pl

—————

In August 2018, the United Way Polska Foundation merged with the Find Help Foundation.
The current Foundation website will expire on the day of confirmation of the new organization entry to the National Court Register.
We encourage you to visit the new website: www.znajdzpomoc.pl

Wesprzyj -GIVE